Medzi najčastejšie poruchy sexuálnych funkcií patrí mužská erektilná dysfunkcia. Podaktorí odborníci tvrdia, že ňou trpí až polovica mužov po štyridsiatke.

Ako vek pribúda, počty sa zvyšujú. Keby sme to mali zobrať v globále, tak problémová erekcia zamestnáva myseľ 250 miliónov mužov.

V Českej republike trpí podobnými ťažkosťami každý druhý muž starší ako 40 rokov. Na Slovensku má tento problém údajne až pol milióna pánov. 52 % z nich spadá do vekovej kategórie medzi 40 až 70 rokov.

Za erektilnú dysfunkciu môže zo 73 % choroba, len 9 % tvorí psychogénna príčina (stres, prepracovanosť, zábrany) a zvyšných 18 % je kombináciou oboch predošlých.

Je viac ako šokujúce, že iba 8 % mužov má túto dysfunkciu aj odborne potvrdenú, no ešte zarážajúcejšie je, že iba 5 % z nich s tým aj niečo robí.

Ako naznačujú čísla, ide o bežnú a vysoko frekventovanú záležitosť, ktorá je však stále zastretá rúškom konzervativizmu a neopodstatneného ostychu.

Poďme sa teda pozrieť bližšie na to, čo sa za týmto problémom ukrýva, ako prekonť problémy s erekciou, no najmä, ako ho zvládnuť spoločne s partnerkou.

Sex je pre kvalitný život dôležitý

Áno, je to skutočne tak. 97 % sexuálne aktívnych ľudí uviedlo, že sex skvalitňuje ich život. Paradoxne, 42 % mužov a 27 % žien nad 40 rokov nie je spokojných s momentálnym stavom vo svojom intímnom živote.

Aj napriek tomu sa mnohí muži rozhodnú pre liečbu až po piatich alebo siedmich rokoch od objavenia prvých príznakov. 15 % mužov a 19 % žien sa o tomto probléme nechce s partnerom vôbec baviť.

Ako prekonať problém s erekciou
Pri probléme s erekciou je s partnerom dôležitá komunikácia

Sú tu však aj takí, ktorí úplne rezignujú a stávajú sa sexuálne neaktívni. Toto je ale absolútne zlý postoj. Či už Vás trápi celková neschopnosť dosiahnuť erekciu, nedostatočné stoporenie penisu alebo neschopnosť erekciu udržať, mali by ste si uvedomiť, že tento problém sa dá riešiť.

Dôležité je, aby žena svojho partnera počas celej doby liečenia podporovala a nezabávala sa na jeho zlyhaní. Treba si tiež uvedomiť, že erektilná dysfunkcia nie je priamou súčasťou procesu starnutia a vo väčšine prípadov je výrazne prepojená s inými zdravotnými poruchami.

Prečo má muž problémy s erekciou

Medzi hlavné príčiny vzniku problémov s erekciou patrí hypertenzia, artérioskleróza, cukrovka, urologické ochorenia, Alzheimerova choroba či úrazy miechy.

Svoju rolu tu však zohrávajú aj niektoré lieky (na vysoký krvný tlak, antidepresíva), alkohol, fajčenie, stres, nedostatok pohybu a zlá životospráva.

Nie práve najlepší výkon v posteli privádza muža k depresii, zníženému sebavedomiu a postupne i chronickému strachu z opakovaného neúspechu. Začne sa sexu vyhýbať, čo môže smerovať k jedinému, k partnerským nezhodám.

O probléme treba hovoriť, pretože partnerka začne najskôr obviňovať seba, že už nie je pre Vás dostatočne atraktívna, potom to otočí a Vy sa budete musieť pasovať s obvinením z nevery.

Mnohé ženy zvyknú, keď sa im so svojimi strasťami zdôveríte, situáciu zľahčovať. Výsmech, ponižovanie a uštipačné poznámky však k ničomu nevedú. Dôležité je postaviť sa k tomu čelom a zabojovať spoločne. Ak sa problémy objavujú iba občas, veľmi dobrým riešením sú aj lieky na potenciu.

Na trhu je niekoľko overených značiek. Mnohé z nich nemajú dokonca žiadne vedľajšie účinky, ba ani nie sú návykové.

Pokiaľ sa ale poruchy opakujú viac ako je zdravé, urýchlene vyhľadajte špecialistu. Ignorovaním a hraním sa „na mŕtveho chrobáka“ ohrozujete totiž nielen svoje partnerstvo, ale zahrávate sa i so samotným životom.

Penis ako kvalitný indikátor zdravotného stavu

Ženy si v mnohých prípadoch nevedia vôbec predstaviť, ako dokáže erektilná dysfunkcia zatočiť s mužskou psychikou. Dôležité je, aby dámy svojich partnerov neobviňovali, posmelili ich a hľadali spoločné riešenia.

Muž by mal zase svojej polovičke vysvetliť, že je pre neho stále príťažlivá a určite sa s ňou v posteli nenudí. Problém je niekde úplne inde a je oveľa vážnejší.

U starších mužov zvyknú stáť za tým najmä cievne problémy. V podstate ide o to, že cievy v penise sú tenšie, a preto sa dysfunkcia prejavuje najskôr na tomto mieste.

Dá sa ale očakávať, že postupne sa prejavia podobné ťažkosti aj v srdci. Kardiovaskulárne zdravotné ťažkosti sa dajú teda predvídať stavom Vašej erekcie.

Až 80% mužov, ktorí skončili v nemocnici s infarktom, priznalo, že ich už aspoň tri roky trápila erektilná dysfunkcia. U mladších mužov utlmujú erekciu najmä psychologické problémy (stres, úzkosť), prípadne nízka hladina testosterónu.

Je dokázané, že i častá masturbácia môže viesť k neschopnosti vyvrcholiť pri milovaní s partnerkou.

Ako sa z toho nezblázniť

Vo dvojici sa ťahá všetko lepšie, preto sa tomu nepoddávajte a nesnažte sa svoje problémy s erekciou riešiť bez podpory partnerky. Na úvod môžete vyskúšať nové sexuálne praktiky, ktoré by mohli do stereotypného milovania priniesť vzrušenie.

Pomôcť môže aj preorientovanie sa na orálny sex, zakúpenie rozmanitých sexuálnych hračiek a podobne. Keď nepomáha žiadna stimulácia, skúste otvorený rozhovor.

Zdôverte sa partnerke s vlastnými pocitmi. Ona by sa mala prejaviť ako empatická osoba schopná pochopiť Vás. Ak je sexuálny partner aj partnerom kamarátom, potom sa s týmto problémom popasujete veľmi ľahko.

Navštívte lekára spoločne a vykašlite sa na predsudky. Pri užívaní tabletiek na problémy s erekciou buďte trpezlivý. Erekcia sa ani s nimi nemusí dostaviť na povel.

Skutočne prvotriedny produkt bez vedľajších účinkov nájdete aj na tejto adrese. Netlačte na pílu a užívajte si život i v prípade, že ste zaznamenali pokles sexuálneho apetítu.

Udržujte tiež v dobrom stave svoje srdce a cievy, zbavte sa nezdravých zlozvykov, športujte a naučte sa relaxovať.

Veríme, že spoločne s partnerkou zvládnete aj tento problém s nadhľadom, ako to bolo koniec-koncov už toľkokrát.

Ako prekonať problémy s erekciou spoločne s partnerkou 5.00/5 (100.00%) 4 hlas[ov]
Ako prekonať problémy s erekciou spoločne s partnerkou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist