Vedeli ste, že priemerná návšteva lekára trvá asi 19 minút? Väčšina z nás má ale problém s tým, aby zverila svoje zdravotné problémy osobe, ktorú vidí prvýkrát. Áno, toto môže byť skutočne nepríjemné.

Pokiaľ sa ale chcete svojich ťažkosti nadobro zbaviť, nemali by ste pred lekárom nič tajiť.

Špecialista môže totiž nielen zachrániť náš život, ale mu i prinavrátiť zašlý šmrnc. Páni nám iste dajú za pravdu, že medzi základné radosti života patrí aj zdravá erekcia.

Je všeobecne známe, že muži sa vyhýbajú zdravotnej prehliadke ako môžu, no niekedy nezaškodí premôcť sa.

V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na tri „najtrápnejšie“ mužské zdravotné problémy, ktoré vedia zatočiť i s tým najsilnejším egom.

1. Časté močenie

Trápi Vás „slintanie“ po močení? Chodíte na toaletu príliš často? Tieto problémy nemusia znamenať nič vážne, no nejedenkrát už signalizovali aj pokročilú rakovinu prostaty.

Preto netreba skutočne niť podceňovať. Problém je v tom, že je skutočne zložité odhaliť tento typ rakoviny včas.

V máji 2012 odporučila skupinka odborníkov, aby sa úplne upustilo od bolestivého a nepríjemného vyšetrenia, pretože iba 1 zo 4 mužov s vysokou hladinou PSA bol naozaj v ohrození.

Aj napriek tomuto odporúčaniu trvajú mnohí lekári na testovaní, pretože v súčasnosti neexistuje lepšia alternatíva.

Všetci muži po 40-tke by sa mali dať vyšetriť. Ak bude hladina prostatického špecifického antigénu (PSA), čo je látka prítomná v krvi, príliš vysoká, mali by ste požiadať o opakovanú skúšku pred plánovanou biopsiou.

Hladinu antigénu môžu zvýšiť aj ďalšie faktory (infekcie a opuchy). Odborníci dospeli k zaujímavému záveru. Podľa nich by mal práve dostatok sexu zabrániť prepuknutiu rakoviny prostaty.

Štúdia s viac ako 2000 mužmi zistila, že muži, ktorí masturbovali aspoň päťkrát týždenne, znížili riziko o 34%.

Vedci sa domnievajú, že ejakulát môže obsahovať zlúčeniny, možno aj rakovinotvorné, ktoré odchádzajú pri ejakulácií z tela von. Štúdia publikovaná v roku 2013 v časopise Cancer zase odhalila, že pravidelné cvičenie môže znížiť riziko rakoviny prostaty až o 53 %.

2. Máte nízku hladinu testosterónu

Podľa časopisu Endocrine Care trpí nízkou hladinou testosterónu asi 1 zo 4 mužov. „To vedie k pocitom nadmernej únavy, vyskytujú sa problémy so spevňovaním svalstva a muž cíti útlm sexuálnej túžby“, vyjadril sa doktor Robert Saltman, endokrinológ na University School of Medicine vo Washingtone.

Pokiaľ pociťujete podobné príznaky, postačí jednoduchý krvný test a nastavenie správnej liečby. Tieto ťažkosti prichádzajú zväčša vekom, no na svedomí ich môže mať aj zlý životný štýl, obezita, fajčenie, užívanie drog či pitie alkoholu.

Nízka hladina testosterónu
Nadváha výrazne znižuje vašu hladinu testosterónu

Odborníci radia, aby ste sa zbavili svojich zlozvykov a dopriali si viac spánku. Následne by sa Vám mala zvýšiť aj hladina testosterónu.

Odborný výskum publikovaný v časopise Journal of American Medical Association ukázal, že u mužov, ktorí znížili svoj spánok z ôsmich na päť hodín, poklesla hladina testosterónu asi o 15 %.

Svoj stav môžete zlepšiť aj silovým tréningom, užívaním špeciálnych proteínov, zdravou súťaživosťou (v snahe vyniknúť udržujete aktívny životný štýl), ako aj kvalitným sexom. Neodpisujte sa predčasne, pretože na problémy s erekciou existuje v drvivej väčšine jednoduché riešenie.

3. Erektilná dysfunkcia

Ak si myslíte, že by ste mohli mať erektilnú dysfunkciu, je pravdepodobné, že sa nemýlite. Potvrdila to aj štúdia uverejnená v BMC Urology, pri ktorej sa odborníci spýtali 1000 mužov, či majú erektilnú dysfunkciu.

U deväť z desiatich, ktorí tvrdili, že takýto problém majú, sa skutočne potvrdilo, že niečo nie je v poriadku. Muži sa sťažovali hlavne na nedostatočnú tvrdosť, častú a neočakávanú stratu pevnosti počas styku a podobne.

Erektílna dysfunkcia
Erektílna dysfunkcia sa už dnes dá dobre liečiť zmenou životosprávy. Osvedčili sa aj tabletky na erekciu

Erektilnú dysfunkciu podporuje stres, zlá strava, fajčenie, depresie, nadváha a sedavý spôsob života. Dôvodom číslo jeden sú však kardiovaskulárne ťažkosti.

Výskum zverejnený v časopise Mayo Clinic Proceedings zistil, že mužom s erektilnou dysfunkciou (pred dosiahnutím veku 55 rokov) hrozí reálne riziko srdcovej príhody, ktorá sa má dostaviť do 2 až 5 rokov od prepuknutia prvých problémov s erekciou. Riešením je opäť pohybová aktivita a návšteva posilňovne.

Muži, ktorí pravidelne cvičia, znižujú (podľa výskumníkov z Emory University) riziko erektilnej dysfunkcie na polovicu. Pomôcť môžu aj tabletky na erekciu, každopádne ale nepodceňujte pohybovú aktivitu a návštevu lekára.

Ak vás trápia problémy s erekciou, pozrite sa na náš prehľad prípravkov na erekciu a pozrite sa, ktoré tabletky fungujú, a ktoré sú vyhodené peniaze

Odpoveď na Vaše otázky súvisiace s erekciou môžete hľadať aj na tomto odkaze. No veríme, že po prečítaní tohto článku prehodnotíte svoje priority a zodpovedne zvážite návštevu špecialistu.

Návod ako vyriešiť časté močenie u mužov 5.00/5 (100.00%) 1 hlas[ov]
Návod ako vyriešiť časté močenie u mužov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist