Stres je prirodzenou súčasťou modernej doby a hoci si to mnohokrát ani neuvedomujeme, výrazne ovplyvňuje náš život. Natíska sa takpovediac všade. Stojí za naším pracovným i rodinným životom.

Nie zriedka sa práve každodenný tlak podpíše aj pod náš sexuálny apetít. Problémy s erekciou tak môžu mať aj zdraví dvadsaťroční mladíci. Tvrdenie, že mužská sexualita je jednoduchá a muži (najmä mladší) sú schopní dosiahnuť vrchol kedykoľvek a udržať si tvrdosť penisu tak dlho, ako to bude ich partnerka potrebovať, je takpovediac mýtus.

Pánsky intímny život je oveľa zložitejší. Erekcia môže byť ovplyvnená celkovým zdravým muža, jeho psychickým rozpoložením, životným štýlom (pohybová aktivita, hmotnosť, stravovanie, kardiovaskulárne problémy, spánkový režim), imidžom, génmi, vedľajšími účinkami liekov, prežívaním vzťahov a podobne.

Aj keď pánska sexualita v sebe zahŕňa viac ako samotnú erekciu, v tomto článku sa budeme zaoberať práve ňou.

Psychická bariéra sa prekonáva ťažko

Erekcia je v podstate schopnosť muža dosiahnuť (a udržať) dostatočnú pevnosť penisu, čo je potrebné k uspokojivému ukončeniu pohlavného styku. Penis reaguje zväčša i na malé vzrušenie, prípadne na fyzickú stimuláciu (napr. rukou alebo ústami).

Pri vzrušení sa rýchlo naplní krvou, pod vplyvom čoho sa zväčší a stvrdne.

Ak ale človek prežíva stres, potom môže byť sexuálne vzrušenie akokoľvek silné, nebude stačiť na prekonanie psychickej bariéry. Páni, ktorí sú pravidelne vystavovaní vysokému stresu, by mali hľadať alternatívne riešenia, ako sa ho zbaviť.

Ideálny je v tomto prípade šport, vďaka ktorému zo seba nahromadený tlak dostanú.

Stres a erekcia
Stres je jeden z najbežnejších problémov s erekciou

Možnosťou, ako zlepšiť erekciu, sú aj tabletky na erekciu, ktoré sa práve v prípade stresu javia ako veľmi vhodné. Muž totiž nemusí trpieť iným zdravotným problémom, je iba nutné stres a jeho dôsledky prekabátiť. I ženy sa pasujú s niečím podobným.

Hoci je ich partner pre ne nesmierne príťažlivý a túžia po sexe s ním, myšlienky na prácu či rodinné problémy im bránia v tom, aby prežili plnohodnotný a „dobre namazaný“ orgazmus.

Zabudnite na mlčanie

Aj keď to mnohí stále podceňujú, sex je jedna z nosných tém, o ktorých treba v partnerstve hovoriť. Či už preberáte zmeny polôh, kúpu erotických pomôcok, aby ste sa vyhli rutine, alebo premýšľate, ako vyriešiť momentálnu apatiu voči sexu, nikdy nič neskrývajte a neduste to v sebe.

Partneri by mali byť k sebe úprimní a povedať si nahlas, čo ich trápi. Žiaľ, skutočnosť je taká, že drvivá väčšina hovorí otvorene o sexe iba zriedka.

Mnoho žien a mužov si neuvedomuje, aké bežné a normálne môžu ich starosti byť. Nespokojnosť v sexuálnom živote sa rieši buď mlčaním, alebo obviňovaním. Takto sa potom iba nabaľuje neistota, depresia a sklamanie.

Muž sa cíti pod tlakom, keď mu žena vyčíta, že už pre neho nie je atraktívna. Túži ju uspokojiť, ale ono to nejde.

Ak sa spojí stres s takýmto tlakom, celé sa to len zhorší. Dostanete sa tak do bludného kruhu, z ktorého sa vychádza naozaj ťažko. Jediným riešením je úprimnosť. Choďte s pravdou von a možno budete prekvapený, ako skvele to Vaša partnerka zoberie a spoločne budete hľadať najlepšiu cestu k naštartovaniu vášne.

Nevnímajte krásy života iba cez sex

Je pravda, že zdravý sexuálny život je dôležitý tak pre jedinca, ako aj pre pár, no nemal by byť najdôležitejší. Keď žene povie jej partner, že ju miluje a denne jej to dokazuje tými najkrajšími gestami, no v posteli to zase až tak neklape, mala by mu veriť.

Vytváranie dusnej atmosféry je v tomto prípade to najhoršie riešenie, k akému sa môže žena uchýliť.

Partnerov penis nie je predsa jediný spôsob, ako zistiť, čo pre neho znamenáte. Na úvod skúste nežné túlenie, choďte spoločne na masáž, zaplaťte si kúpeľný pobyt. Dôležité je ubezpečiť partnera, že je všetko v poriadku a zabudnúť na stres. Ak sa mu aj penis postaví, nevrhnite sa hneď na neho. Nechajte ho samého rozhodnúť sa.

Vyhnite sa tlaku a doprajte mu čas.

Stres a problémy s erekciou 5.00/5 (100.00%) 3 hlas[ov]
Stres a problémy s erekciou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist