Penis zdravého muža reaguje väčšinou i na najmenší podnet. Čaká, aby sa mohol expresne prebudiť. Čo však v prípade, ak minúty ubiehajú, ale on zostáva stále v pokoji, odmieta vstať a plniť si „povinnosti“?

V mužoch, ktorým sa stane niečo podobné, rastie netrpezlivosť. Vášeň opadne a túžba milovať sa je preč. Aj keď sa cítite trápne a emocionálne Vás to vysiľuje, mali by ste vedieť, že problémy s erekciou trápia tisíce ďalších.

S vekom (prípadne pod vplyvom zdravotných ťažkosti) prichádza aj úbytok testosterónu, ktorý má na svedomí nielen pokles energie a nálady, ale aj sexuálnej túžby.

Pýtate sa, ako to vyriešiť? Odpoveďou môže byť Tribulus.

„T“ efekt

Testosterón spolu s DHEA („hormón večnej mladosti“), DHT (aktívnejšia forma testosterónu) a oxytocínom „hormón lásky“ produkuje prostaglandín (nenasýtená mastná kyselina; zohráva dôležitú úlohu pri vnímaní bolesti), oxid dusnatý (plyn, ktorý sa tvorí prirodzene v ľudskom tele a zabezpečuje komunikáciu medzi bunkami) a cGMP (podporuje prúdenie krvi a tým aj erekciu).

Keď testosterón poklesne, dochádza aj k poklesu ďalších hormónov, ktoré pomáhajú vytvárať erektilné tkanivo, cievy či nervy. Určujú tiež, aká silná bude erekcia a pevnosť penisu.

Tribulus erekcia
Tribulus je jedna z najúčinnejších látok na podporu erekcie

Vášnivejší a šťastnejší

Tribulus obsahuje rôzne prírodné biomolekuly, ktoré môžu slúžiť na stimuláciu enzýmov. Tie potom vytvárajú testosterón a oxid dusnatý.

Tribulus funguje najlepšie, keď sa spojí s ďalšími silnými bylinami. Použitím doplnkov, ktoré ho obsahujú, môžu muži zvýšiť svoju túžbu na sex, ale budú sa tiež cítiť šťastnejší a sebavedomejší.

Bylinná formula zostavená z Tribula a výťažkov z iných bylín pomáha nielen bojovať proti erektilnej dysfunkcii, ale počas jej užívania môžete spozorovať omladnutie či úľavu od bolesti semenníkov, prípadne úľavu po bolestivej ejakulácií alebo masturbovaní.

Viac o Tribulus terrestris

Ide o rastlinu, ktorá rastie v tropickom a miernom podnebnom pásme. Gréci ju využívali napríklad na zlepšenie nálady, Indiáni ako protizápalový liek, Číňania ňou liečili ľadviny, pečeň a kardiovaskulárne choroby.

Bulhari užívali Tribulus terrestris ako sexuálny stimulant a liek proti neplodnosti. Dnes ho využívajú aj atléti a siloví zápasníci.

Viaceré štúdie potvrdili, že podporuje vylučovanie mužského pohlavného hormónu LH, ktorý stojí za sexuálnou aktivitou. Tribulus preto obsahujú aj viaceré tabletky na potenciu.

Štandardne je užívaný tiež ako liek na zlepšenie plodnosti a potencie. Nejde však iba o prípravok pre mužov. Za účelom podpory sexuálneho apetítu ho môžu užívať aj ženy.

K farmaceutickému použitiu Tribula došlo prvýkrát v 80. rokov v Bulharsku. Využíva sa aj na liečbu predmenštruačného a postmenopauzálneho syndrómu u žien a andropauzálneho syndrómu u mužov. Bonusom je i to, že Tribulus zvyšuje citlivosť spodnej časti mozgu (podlôžko/hypothalamus), čo vedie ku kvalitnejšiemu využitiu a regulácii mužských i ženských sexuálnych steroidov (androgeny a estrogeny).

Treba tiež spomenúť, že klinické testy nepreukázali toxicitu, ba ani vedľajšie účinky, a to ani pri užívaní zvýšených dávok.

Prax ukázala, že Tribulus dnes užívajú najmä muži starší ako 40 rokov, pretože im dokáže prinavrátiť telesnú i mentálnu sviežosť. Druhou skupinou sú športovci a tzv. „steroiďáci“.

Čo by ste ešte mali vedieť?

Veríme, že Tribulus nebudú užívať chlapci vo veku od 14 do 18 rokov, pretože je zjavné, že ich vlastná produkcia testosterónu je dostačujúca.

Kvalitný doplnok by mal obsahovať 40 až 60 % protodioscínu, čo je aktívna substancia, ktorá stimuluje produkciu pohlavných hormónov, pôsobí pozitívne na centrálny nervový systém, zvyšuje hladinu testosterónu a optimalizuje funkčnosť prostaty.

U žien zlepšuje sexuálne libido, podporuje ich psychický či emočný stav, ale tiež normálny vývoj vajíčka vo vaječníkoch. Žiaľ, firmy si výšku tohto hormónu v produkte merajú samé a nikto ich zistenia už neoveruje, pretože test je veľmi drahý.

Nemýľte si však protodioscín s obsahom saponínov, ktoré sa berú skôr ako všeobecný pojem. Doplnok môže mať aj 90 % saponínov, ale skutočná hodnota protodioscínu môže byť len 3 %.

Tribulus by nemal chýbať v žiadnom suplementačnom (doplnkovom) pláne. Pritom je jedno, či chcete nabrať svalovú hmotu alebo schudnúť. Ide o jednu z mála prírodných látok, ktorá dokáže zvýšiť hladinu vlastného testosterónu až o 30 %.

Odborný výskum preukázal, že najväčším výrobcom toho najlepšieho Tribula sú bulharské firmy VemoHerb a Sopharma.

Účinná látka Tribulus sa nachádza aj v Erexane na podporu erekcie, ktorý odporúčam.

Tribulus terrestris môže pomôcť vyriešiť problémy s erekciou. O čo vlastne ide? 3.67/5 (73.33%) 3 hlas[ov]
Tribulus terrestris môže pomôcť vyriešiť problémy s erekciou. O čo vlastne ide?
Tagged on:     

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

TOPlist